druk gazety: cennik

ile kosztuje wydruk gazety?
Co wpływa na cennik druku gazetowego?

gazety.org - nowoczesne gazety dla urzędów i organizacji
gazety.org - nowoczesne gazety dla urzędów i organizacji

Wydruk na papierze gazetowym, a także kompleksowe tworzenie gazet dla Urzędów
Gmin, Urzędów Miast, Urzędów Wojewódzkich, Starostw Powiatowych, organizacji, fundacji, spółdzielni mieszkaniowych, firm, stowarzyszeń, Centrów Kultury, Domów Kultury, organizacji politycznych.

Skład graficzny (DTP)

layout, łamanie tekstu, obróbka grafik i zdjęć, wsparcie technologiczne

Druk

druk gazet, biuletynów, czasopism, magazynów, gazetek, katalogów

Transport

dostarczenie publikacji do jednego lub więcej punktów

Wersja on-line

autorska platforma: bez reklam, własne logo, menu w PL, PDF
 • Ilość wydrukowanych gazet w naszej cenie 100% 100%
 • Ilość gazet u konkurencji 30% 30%

Średni czas druku

Średni czas składu DTP

Ponad 10 lat na rynku

Infolinia: telefon

Kliknij poniżej, aby zadzwonić na naszą infolinię
lub wybierz numer: ++48327232951

Infolinia: e-mail

Kliknij poniżej, aby zjechać do zakładki KONTAKT, gdzie przygotowany jest adres e-mail przygotowany dla Twojego regionu lub przejdź do strony Kontakt , gdzie zamieszczone są nasze ogólne dane kontaktowe.

najtańszy

druk gazetowy

Firm oferujących druk gazet, czy druk gazetek reklamowych, jest sporo.

Różni je jednak przede wszystkim technologia, jaką używają do wykonania usługi. A technologia ma bezpośredni wpływ na: szybkość realizacji zadania, jakość i oczywiście cenę.

Druk gazet w technologii druku gazet typu „dziennik”

Technika druku gazetowego, która wykorzystywana jest do druku gazet typu dziennik, jest zupełnie inną od druku czasopism, czy katalogów. Dziennik powinien być wydrukowany w ekstremalnie szybkim tempie, więc taki druk musi „iść” na pewne kompromisy. Dlatego też nikt nie będzie docinał gazet, dlatego też gazety drukowane są na wybranych papierach o konkretnej specyfikacji, którą cechuje przede wszystkim bardzo szybki czas schnięcia.

W efekcie druk gazet w technologii druku gazetowym typu dziennik jest najtańszą formą druku. Z naszych kalkulacji wynika, że często różnica może wynosić kilkadziesiąt procent na korzyść druku gazetowego.

Co wpływa
na cenę

druku gazety?

Wydruk gazet najtaniej

Głównym czynnikiem decydującym o cenie gazety jest nakład i liczba stron. Im większy nakład, tym cena za egzemplarz będzie niższa. Dlaczego? Koszty stałe jak przygotowanie płyt, jest stały. Głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest już cena papieru i farby.

Cena druku gazety najtańsza

W poprzednich latach ceny druku gazet były niejednokrotnie niższe, niż obecnie. Poza inflacją, która corocznie wpływa na koszt druku, nie bez znaczenia był kryzys na rynku papierniczym, który w ciągu kilku miesięcy co najmniej podwoił ceny papieru.

 

Spójrzmy na ceny druku gazet sprzed kryzysu:

Kalkulator Ceny druku na papierze gazetowym 45g

Nakład stron cena za stronę
150 000 8 0,07 zł 0,008
125 000 8 0,08 zł 0,010
100 000 8 0,08 zł 0,010
60 000 32 0,23 zł 0,007
50 000 12 0,11 zł 0,009

Jak widać, ceny wyglądały bardzo atrakcyjnie

Druk gazetowy był, jest i będzie bardzo atrakcyjny. Wpływ na cennik druku gazet miały nie tylko warunki rynkowe, ale także różnorodność i dostępność papierów i koszty produkcyjne (w tym gaz i prąd).

W latach ubiegłych dostępny był np. papier gazetowy z Myszkowa (papiernia w Myszkowie została doprowadzona w stan upadłości, ostatecznie została wykupiona przez firmę, która zmieniła jej profil, więcej ), czy z Kwidzynia (w 2019 zaprzestano produkować papier gazetowy: więcej ). Nie zapominajmy o kryzysie na rynku związanym z dostawami prądu, gazu, węgla.

 

Wzrost cen przez kryzys

W ostatnich miesiącach i latach często mogliśmy czytać dużo artykułów i zamykających się tytułach. Wpływ na sytuację miał kryzys w wyniku którego nie dość, że ceny bardzo szybko rosły, to ponadto był ogromny problem z dostępnością papieru. Dochodziło do takich anomalii, że papier o wyższej gramaturze był tańszy niż lżejszy. Generalnie farciarzem był ten, kto w ogóle posiadał zapas papieru.

 

Stabilizacja rynku papierniczego

W chwili obecnej ceny na rynku są stabilniejsze. Nie obserwujemy drastycznych skoków cen papieru, jednak poza ceną papieru na koszt druku wpływają ceny gazu, prądu, itd.

 

Ile kosztuje druk gazety dzisiaj?

Cennik druk gazetowy – z myślą o druku na papierze gazetowym w technologii druku wykorzystywanych przy druku dzienników – to wciąż prezentuje się najbardziej atrakcyjnie. Druk gazet to najatrakcyjniejsza cenowo forma druku. Nie bez powodu sięga po nią wiele firm i urzędów.

 

Kalkulacja cen

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani przygotowaniem bieżącej i aktualnej kalkulacji cenowej dla druku gazety, prosimy o kontakt e-mail (zakładka: kontakt ) . W e-mailu prosimy o przedstawienie takich informacji jak:
– nakład jaki Państwa interesuje
– liczba stron (4, 8, 12, 16, 20….)
– miasto dostawy / wysyłki

Zapraszamy.

Infolinia: telefon

Kliknij poniżej, aby zadzwonić na naszą infolinię
lub wybierz numer: ++48327232951

Infolinia: e-mail

Kliknij poniżej, aby zjechać do zakładki KONTAKT, gdzie przygotowany jest adres e-mail przygotowany dla Twojego regionu lub przejdź do strony Kontakt , gdzie zamieszczone są nasze ogólne dane kontaktowe.

Infolinia

kontakt z nami

Infolinia dla pytań i wątpliwości

Nasi Klienci mają szereg wątpliwości, pytań. Na pytania ogólne związane z usługą, bądź techniczne, staramy się odpowiadać za pomocą poniższych form kontaktu.

Formy kontaktu: infolinia

Zapraszamy do kontaktu za pomocą jednego ze źródeł:
– Infolinia e-mail ogólna:

pytanie_ze_strony@gazety.org

Infolinia telefoniczna: ++48327232951
Można również skontaktować się z nami poprzez zakładkę  Kontakt

Dane jakie warto zamieścić w pytaniu o kalkulację

 • orientacyjny interesujący nakład
 • orientacyjna liczba stron
 • miasto / miasta docelowe dla wysyłki
 • rodzaj (gazeta / czasopismo)
 • zakres usług:
  • komplet (skład / druk / transport / on-line)
  • skład graficzny dtp
  • druk

Nakłady:

kalkulator

Jaki nakład będzie najlepszy dla Państwa regionu? Wstępnie polecamy przyjąć wzór: liczba mieszkańców / 3 + 10%. Idealną sytuacją jest, gdy Państwo dokładnie znacie liczbę domostw.

Infolinia

kontakt z nami

Inne

Informacje

inf. kontaktowe

 • Wysłanie e-maila na adres dedykowany dla wskazanego miasta, gminy, nie jest niezbędne, może przyspieszyć proces komunikacji – zwłaszcza, gdy Klient zapomni podać punkty dla wysyłki.
 • Pakiet usług oferowany jest już od kilkudziesięciu egzemplarzy, warto jednak mieć na uwadze, że nie będzie wtedy atrakcyjna.
 • Prosimy mieć na uwadze, że nie świadczymy usług osobom prywatnym.
 •  Na podstronach poświęconych wybranym miejscom, polecamy kontaktowe dedykowane adresy e-mail, jednak wysyłanie korespondencji na e-mail ogólny jest również wystarczające.

 

Zapraszamy do współpracy